مرکز تخصصی یوگا

masaj-1

انواع ماساژ

ريلكسی

این ماساژ باعث تحريك شاخه هاي عصبي و در نتيجه آرام سازي سيستم عصبي می شود ، بدين طريق باطری بدن شما مجددا شارژ شده و نگرانی هایتان را برای مدتي بدست فراموشی مي سپارید . موارد درماني :کنترل و درمان اضطراب – خستگي عمومي – كوفتگي – حساسيت و تحريك پذيري – بي حسي – بي قراري – كسالت صبحگاهي – پريشان خيالي – ترس – اختلالات خواب – عدم اعتماد به نفس – تصلب عمومي بافت ها – سختي عضلات – احساس ضعف در هنگام راه رفتن ، دويدن ، ايستادن ، نشستن – مور مور شدن و خواب رفتگي اندام ها – ورم دست و پا با ماساژ از بيماريهاي خود و فرزندانتان پيشگيري كنيد پس هر طور که شده به دنبال این نوع ماساژ بروید.

سوئدی

ماساژ سوئدی یک ماساژ قدیمی، پایه ای و بی نظیر است که در آن همزمان از ضربات نرم و سفت استفاده می شود فایده اصلی ماساژ سوئدی ایجاد آرامش کلی برای ذهن و جسم است. فواید ماساژ سوئدی:سبب کاهش بافت اثر زخم می شود،‌ علاوه بر آن، ماساژ بر روی دستگاه لنفاوی نیز موثر است، طوری که ضربات طولانی ماساژور مواد موجود در مجاری لنفاوی را به قسمت های خالی مجاری حرکت می دهد. از دیگر مزیت های ماساژ سوئدی بهبود شرایط دستگاه گوارش به خصوص ناراحتی معده است.

 

 

 

ماساژ صورت

۱- بهبود حالت عضلات و پوست صورت. پوست نرمتر و با قوام تر می

2- ریلكس شدن عضلات صورت

3- تسكین سر درد ها و دردهای ناحیه صورت

4- كاهش چین وچروک ریز و كم عمق پوست صورت

5- تحریك جریان خون

6-كاهش استرس و تنش

7- کاهش درد میگرن

 

  

ماساژ ایورودا

 

 آيورودا طب سنتى هند است كه قدمت ٥٠٠٠ ساله دارد و از طريق گياهان دارويى ، رژيم غذايى، ماساژ درمانى ، مارما تراپى ،تنظيم راه و روش زندگى، روانشناسى آيوروديك و … زندگى بدون درد و رنج را براى انسانها فراهم ميكند.آيورودا از دو كلمه سانسكريت آيورو و ودا تشكيل شده است. آيور بمعناى زندگى و ودا بمعناى علم و دانش است. پس آيورودا بمعنى علم زندگيست. آيورودا دانشيست كه بيان كننده تمام مسائل زندگيست. او آنچه را كه براى زندگى مفيد و مضر را بيان ميكند. همه انسانها بدنبال سلامتى هستند و از نظر آيورودا سلامتى فقط جسم سالم داشتن نيست. بلكه ذهن و زندگى سالم نيست ضروريست. آيورودا سالم ، ناسالم و تمام جوانب يك زندگى سالم را شرح مي دهد. آيورودا علميست كه از جانب خداوند كه هنديها لرد برهمان بمعنى خداى خالق مينامند به ريشيهاى ( مرمان روحانى) آن زمان نازل ميشود تا بتوانند از درد و رنج مردم كم كنند و اين علم بصورت سينه به سينه از استاد به شاگرد رسيده تا زمانيكه شاگردان توانستند مدرسه و دانشگاههايى تاسيس كنند تااين علم را همه بتوانند آموزش ببينند.